19:01

Makowa Choinka

Święta coraz bliżej, a  przy Wigilijnym stole nie może zabraknąć słodkości z wykorzystaniem maku, moją propozycją jest wprost ekspresowa makowa choinka

Bardzo szybkie świąteczne ciasto na bazie ciasta francuskiego i maku. Makowa choinka jest bardzo prosta do zrobienia a przy tym efektownie wygląda. Na pewno mile zaskoczy naszych gości :)

To ciasto nie może się nie udać, więc polecam je każdemu !
W święta jest tyle pysznych rzeczy do zrobienia, że na upieczenie ciasta może zabraknąć siły lub czasu, dlatego ten przepis doskonale się sprawdzi, na zrobienie go nawet w ostatniej chwili wystarczy pół godzinki i jest :)Składniki:
2 opakowania ciasta francuskiego
1 opakowanie masy makowej z bakaliami
1 jajko
Przygotowanie:
Rozwijamy 1 ciasto francuskie  smarujemy całą powierzchnię makiem na grubości ok 0,5 cm i przykrywamy drugim płatem ciasta.Wycinamy duży trójkąt na koronę drzewka i prostokąt na pień ( mnie udało się z jednego kawałka, ale można dokleić).  Nacinać ciasto formując gałęzie, pamiętając o zostawieniu pnia. Każdy pasek (gałązkę) należy skręcić 2 razy lub raz w zależności od jej długości. Posmarować rozkłóconym jajkiem i piec w piekarniku rozgrzanym do 200 C 15-20 min. Choinkę ozdobiłam lukrowymi "bombkami".
Z pozostałego ciasta upiec ciasteczka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 W kuchennej krainie , Blogger